Każde przedsiębiorstwo dąży do maksymalizacji jakości pracy, która stanowi podstawę wysokich zysków oraz pozycji i wizerunku firmy. Jednocześnie jednak wiele wysiłku wkłada się w obniżanie, a przynajmniej nie podwyższanie kosztów. Rozmaite innowacyjne rozwiązania usprawniające działanie przedsiębiorstwa muszą wykazać się odpowiednim stosunkiem kosztów ponoszonych w związku z ich pozyskaniem i wykorzystaniem do wzrostu jakości i wydajności działań firmy. Planując usprawnienia w dziedzinie oprogramowania warto rozważyć zlecenie napisania programów na zamówienie, aplikacje dedykowane zwykle znacznie lepiej się przedstawiają w dziedzinie stosunku kosztów i wydajności, aniżeli ma to miejsce w przypadku oprogramowania standardowo dostępnego.
Zalety oprogramowania komercyjnego
Oprogramowanie najwyższej jakości dostosowane idealnie do potrzeb konkretnej branży i firmy to oprogramowanie szyte na miarę. Oferty stworzenia od podstaw programów dla firm zgodnie z wymaganiami to częsty sposób zarobkowania młodych informatyków. Zaufanie przedsiębiorców wzbudzać powinno doświadczenie, jakim mogą pochwalić się specjaliści w tej dziedzinie. Pomimo młodego wieku, dobry zespół informatyków zwykle charakteryzuje się pewną ilością wykonanych zleceń i jest w stanie przedstawić port folio dokumentacyjne. Firmy oferujące oprogramowanie komercyjne tworzą programy na zamówienie skupiając się na niezbędnych funkcjonalnościach określonych przez zamawiającego. Dzięki temu zamiast tysiąca pięciuset czterdziestu ośmiu funkcji, które zwykle włączają się bezsensownie przy naciśnięciu kilku klawiszy, jednocześnie irytująco utrudniając pracę jesteśmy w posiadaniu oprogramowania dla firm, które nie tylko jest intuicyjne, ale wręcz pod tę intuicję zostało napisane.
Doświadczenie zawsze w cenie
Dodatkowo, podczas realizacji kolejnych zleceń dopracowywane są stosowane w nich rozwiązania. Doskonalenie powtarzalnych elementów w obrębie aplikacji bazodanowych czy medycznych jest możliwe głównie podczas pracy przy podobnych projektach – stąd warto brać pod uwagę właśnie doświadczenie w realizowaniu projektów dotyczących oprogramowania na zamówienie dla firm z tej samej branży albo dotyczących podobnych funkcjonalnie elementów oprogramowania. W związku ze stałym rozwojem dziedziny IT firmy dostarczające software stają się zwykle partnerami na dłużej – nie tylko wspomagają współpracę firmy z oprogramowaniem komercyjnym, ale także w oparciu o model SaaS (ang. Software as a Service) zapewniając niemal natychmiastową aktualizację do najnowszej dostępnej wersji. Oprogramowanie może być udostępniane na podstawie kilku rodzajów licencji, które umożliwiają czasowe lub bezterminowe korzystanie, a także regulują sposób rozpowszechniania produktu programistycznego. Stałe wsparcie techniczne i poszukiwanie nowych rozwiązań sprawiają, że dokonywane w trakcie współpracy zmiany utrzymają oprogramowanie na najwyższym możliwym poziomie funkcjonalności.